Loading

Avukatlar için Trello: Proje Yönetimi Otomasyonu

Avukatlık, yoğun bir iştir. Mahkeme tarihleri, kanıt sunmak ve keşif yapmak için süreler, müvekkil toplantıları, ve takip eden işler ile birlikte; bir şeyleri unutmak ya da kaçırmak daha kolay olabilir. Peki; avukatlar, avukat olmanın getirdiği her şeye nasıl ayak uyduruyor? Cevabı oldukça basit: Temsilci seçerler ya da odaklarını en önemli yerde tutmak için otomatikleştirirler. Şu an, bir görevi otomatikleştirmek sadece bir avukat ve müvekkili için uygun hale gelmekle kalmadı, aynı zamanda kullanımı da artık çok kolay. Bu makalede, avukatlar için Trello kullanımı hakkında konuşacağız.

Trello Nedir ve Nasıl Kullanılır.

Trello nedir? Ve tam olarak ne için kullanılır? Trello, önemli tarihleri ve bilgileri düzgün bir şekilde kullanımı kolay bir Trello kartta tutan, bir görev yönetim aracıdır. Bu Trello kartları, kullanıcının atanan görevleri takip etmesine yardımcı olmak için kullanılır. Trello, her “kartın” listeden listeye taşındığı bir kanban kartı arayüzü kullanır. Bu süreç için standart bir örnek, “yapılacaklar”, “yapılmakta olanlar” ve “yapıldı” şeklinde üç liste başlığı olmasıdır.

“Yapılacaklar” listesinden başlayarak bir görev oluşturabilirsiniz. Görevde ilerlemeye başladıktan sonra, “yapılıyor” başlıklı bir sonraki listeye geçmek için, görevi taşır ya da otomatikleştirirsiniz. Görev tamamlandıktan sonra, görevi “yapıldı” başlıklı listeye taşırsınız. Trello kullanabilmenizin çok çeşitli yolları var. Trello kişisel kullanım için bile kullanılabilir; örneğin ev işlerini, önemli tarihleri, ya da hedefleri takip etmek için.

Peki, avukatlar Trello’yu nasıl kullanabilir?

Avukatlar İçin Trello Kullanımı: Proje Yönetimi

Avukatlar, Trello’yu müvekkil yönetimi için kullanabilirler. Trello; müvekkil bilgilerini, dokümanları, teslim tarihlerini, ve önemli tarihleri belgelemenin kolay bir yoludur. Bir avukat, Trello’yu kullanarak, tüm müvekkil  bilgilerini dijital olarak ve rahatça erişilebilir bir şekilde organize edebilir. Fakat; avukatlar için Trello kullanımının, müvekkil  bilgileri için yetki alanınızın gerekli dijital güvenlik önlemlerini karşılamayabileceğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, hassas müvekkil bilgilerini  depolamadan önce araştırmanızı yapın.

Sadece bu değil, aynı zamanda bir mahkeme sürecinin nasıl gerçekleştiğini haritalamak için de Trello’yu kullanabilirsiniz. Bu, Trello için, müvekkil  bilgileri ve belgelerini depolamaktan daha iyi bir kullanım olabilir çünkü hassas bilgiler gerektirmez. Her liste, yukarıda belirtildiği gibi, özelleştirilebilir ve istediğiniz işlem için istediğiniz kadar kartasahip olabilirsiniz.

Hukuk Firmaları İçin Siber Güvenlik: Verilerin Güvenliğini Sağlamak Sizinle Başlar.

Trello kartı içinde birden fazla alt görevde ayarlayabilirsiniz. Avukatlar Trello kartına kolayca kişiler ekleyebilir ve eklenen bu kişilere görevler atanabilir. Bu görevler, diğer kişilerin kullanılabileceği gerekli bilgileri ve talimatları içerir. Trell bir hukuk firmasında kullanıldığında, avukatlar atandıkları müvekkil bilgilerini içeren kartlara eklenebilir, ancak yine de hassas bilgileri Trello’da depolama konusunda çok dikkatli olmalısınız. Hassas bilgilerin depolanması için Clio ya da PracticePanther ( sadece öneri) gibi bir şey seçmeniz çok daha iyi olabilir.

Trello’yu avukatlar için kullanarak, diğer uygulamaları proje yönetimine kolayca entegre edebilirsiniz. Trello kartınızın ihtiyacınız olan tüm bilgilerle senkronize olmasını sağlamak için Google Drive, Slack, Evernote ve 4.000’in üzerinde kullanıma sahip olan bir uygulama  ile kullanabilirsiniz.

Proje Yönetimi İçin Neden Trello Kullanılır?

Peki, avukatlar neden Trello kullanır? Kolaylık. Avukatlar, Trello’yu kullanarak Trello panoları için kullanışlı, kullanıma hazır şablonlar bulabilirler.Verileriniz ve girdileriniz  hukuk bürosu genelinde kolayca takip edilir ve paylaşılır. Arayüz grafikseldir ve bu nedenle görsel insanlar için harika bir seçimdir.

Trello; çok sayıda proje için çok uygun olan ve daha karmaşık ihtiyaçlar için planlar sunan ücretsiz bir sürüme sahiptir. Ücretsiz sürümde görevleri kolayca yönetmek mümkündür. Trello, Google ile entegre olabilir ve hem İOS hem de Android’de uygulamalar sunarak mobile kullanım imkanı sunar.Trello tüm bilgileri şifrelese ve aktarımdaki tüm bilgiler için standart güvenliği takip etse de, avukatlar Trello kullanmanın dijital teknoloji perspektifinden kabul edilebilir olduğundan emin olmak için barolara danışmalıdırlar.Avukatların çevrimiçi bilgilerini korumak için temel bir görevi vardır.

Dezavantajlar? Çoğunlukla tercihe bağlıdır. İş akışı panolarınızı süslemek istemiyorsanız, Trello size çekici gelmiyor olabilir. Birçok yaygın şikayet; navigasyon, arabirim sorunları, notlardaki sınırlamalar ve varsayılan kaydetme sorunlarıdır.

Hukuk Bürosu Otomasyonu

Hukuk Firması Otomasyonu, avukatlık işinizi daha kolay yönetilebilir hale getirmenin önemli bir yönüdür. İşinizin en önemli yönlerine odaklanmak için çeşitli görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Otomasyon, üretkenliği arttırırken kaosu ve hataları önemli ölçüde azaltır.

Trello, yasal iş akışı otomasyonu için kullanılan birçok programdan sadece biridir.Avukatlar, LawDroid gibi sohbet robotlarını kullanarak belgeleri, ödemeleri, takvimleri ve hata  müvekkil  alımını otomatikleştirebilirler. . LawDroid, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen kullanımı kolay, kodsuz bir sohbet robotu yazılımıdır.

LawDroid ile birlikte, birisi website’nizi ziyaret ettiğinde, potansiyel müvekkilerle etkileşime geçebilirsiniz. LawDroid işakışı uygulamalarıyla entegre olabilir veya e-postanıza ya da doğrudan telefonunuza bildirim gönderebilir. LawDroid ile ilgili daha fazla bilgi için veya LawDroid’i ücretsiz denemek istiyorsanız, web sitesiniziyaret edin ve LawDroid’in sizin için doğru olup olmadığını görün.

Bu makale Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Berçem Dinç tarafından çevrilmiş ve B Kurumsal editörleri tarafından kontrol edilerek yayınlanmıştır. Orjinal metine bu linkten ulaşabilirsiniz.